20 Ekim 2010 Çarşamba

Bir Çanta Klasiği ; CHANEL
Chanel çantalar  geniş renk skalası , ürün çeşitliliği ve yıllardır klasikleşmiş modelleriyle moda dünyasının efsaneleri arasındadır. Her sezon kendini yenileyen ve farklı modellere yer veren Chanel bunun yanısıra klasik 2.55 modeli ile(görmek için tıklayınız) bir kült haline gelmiştir.Chanel  2.55 , 1950'lerden bu yana ününü her geçen gün geliştirerek bir ikon olmayı başarmıştır. Coco Chanel'in yaratılıcık dehasının bir ürünü olan model ,bir şıklık simgesi haline gelmiştir ve  halen de diğer ürünlerin yanında en popüler olma kimliğini sürdürmektedir.

Peki Chanel çantaları bu kadar ünlü  yapan sadece 2.55 midir? Elbette hayır. Clutchlardan sırt çantalarına, kol çantalarından büyük modellere kadar pek çok çanta , her türlü renk seçeneği , kullandıkları aksesuarlar ile ürünlere kattıkları yaratıcılık göz zevkimizi okşamakla kalmayıp yüksek fiyatlı bir marka değeri oluşturmuş ve dünya çapında aranan,  talep edilen bir Chanel çanta klasiği oluşturmuştur. Hollywood ünlülerinin Chanel çantayı bir statü sembolü olarak kullanmalarının da modelin gelişip bugünkü halini almasındaki katkısı yadsınamaz. İlk olarak Grace Kelly, Elizabeth Taylor gibi ünlülerin kullanımıyla göze çarpan çantalar şimdilerde neredeyse tüm ünlülerin vazgeçilmezi haline geldi.

İşte Chanel'in efsane çantalarından örnekler ;Bu da Chanel çantalarından vazgeçmeyen hem gündüz hem de gece sık sık Chanel çantalarla boy gösteren ünlüler  ;

 Nicole Richie

Madonna


 Mischa Barton


Victoria Beckham


Lauren ConradRachel Bilson3 yorum:

Melis Kıyıcı dedi ki...

chanel severim,bayılırım,taparım,ne dersen de seviyorum çok harika post :)

http://fashionwithmelis.blogspot.com

Your style is your signature dedi ki...

ben de !
müthiş şıklar..hatta şıklığın sözlükteki tanımı chanel bence !! :)

M¥PriNcessS dedi ki...

sevgiler benden de sana canım ;)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...