13 Ocak 2011 Perşembe

Worldofgood "Where Your Shopping Changes the World"

(TR) (EN) 
Scroll down for English 

World of good ebay'e bağlantılı olarak kurulmuş bir alışveriş sitesi , ama bildiklerinizden çok daha farklısı. Burada yapacağınız alışverişler dünyanın bir yerinde küçücük de olsa değişiklikler yaratıyor  ve bir amaca hizmet ediyor.Pek çoğu ekolojik ve çevre dostu el yapımı ürünler. Hayvan türlerinin devamı , doğanın korunması , kadının statüsünün geliştirilmesi , kadına ekonomik özgürlük , eğitim, enerji politikaları gibi pek çok alanla bağlantılı satışlar var. Satıcıların öyküleri ise daha da ilginç. Pek çoğu Green America , World Fair Trade Organization gibi örgütlerce destekleniyor. Her ürünün altında kime ait olduğu , hangi örgüt tarafından desteklendiği , üreticinin hikayesi anlatılıyor. Örneğin bir üretici  Thailand ve  Burma/Myanmar sınırında etnik kimliklerini kaybetmek üzere olanlar azınlıkların kültürlerini korumak amacıyla ürettikleri küçük el yapımı süs eşyalarını satıyor. Çok farklı, otantik , yöresel ürünler var. Ben bakmaya doyamadım.Ürün yelpazeleri çok geniş.Çantalar, kıyafetler, aksesuarlar,takılar,dekorasyon,bahçe ürünleri, sabunlar , kremler.. İşte bir kaç tanesi ; 
World of good is an ebay related shopping web site but it is different than the ones you used to know. Every shopping you would make here would makes a little change somewhere in the world and it serves  for a  purpose.Most of them are eco-friendly and hand made products. They have sales in terms of  animal species preservation, protection the enviroment , developing the statur of women , social and economic freedom for women , education and energy policies. The stories of the sellers are even more interesting. Most of them are supported by organizations such as Green America and  World Fair Trade Organization. At the bottom of every product , the story of the seller and the supporter are stated. For instance, one of the sellers is selling little handmade crafts in order to protect the culture of the minorities living between the borders of Thailand and Myanmar who are under the thread of losing their ethnical identity. There are many different, authentic and local products. I could not take my eyes off them. They have a wide range of product. Bags, outfits ,accessories, jewelries, decorations, garden tools , soaps, creams..Check out some of them ;

 Hindistan yapımı / Made in India 
***
El yapmı bileklik / handmade bracelet
 
Natural Body Care Kit
Eğlenceli , yeniden kullanılabilir tüpler içinde geri döüştürülmüş kağıt kullanılarak paketlenmiş,çevre dostu. 
***
Packaged in a fun, reusable tube made of recycled paper, eco-friendly.


Bangladeşte yapılmış.Terra cotta topuk fırçası .Üretici Hristiyan Rahatlama ve Rehabilitasyon Örgütünce destekleniyor. 
***
Made in Bangladesh ,a Terra cotta foot scrubber. The producer is supported by Christian Organization for Relief and Rehabilitation.
Cebra Maji Banyo Tuzu poşetleri , uzakdoğu esintilerini banyonuza getiriyor.
 ***
Cebra Maji Bath Salt Teabags , brings the Far East breeze to your bathroom. 

Ashiki Sensual Massage Candle


Kombo Body Butter 
Gana'da yapılmış.Shea butter içerikliymiş hemen gözüme girdi tabi , bir de yanık karamel kokuyormuşki daha ne isterim...:)
***
Made in Ghana. It contains Shea butter , hence it  got in my good graces.And one more thing, it smells burnt caramel,yummy!! :) 

World of good'u  ziyaret edin ve daha neler neler var gözlerinizle görün :)
****
Visit the web site of  World of good   and check what else they have :) 

 

2 yorum:

makeupwithstyle dedi ki...

Ben bu siteyi hiç duymamıştım, hemen göz atacağım canım, ahhh ah alışveriş yapmaktan hiç sıkılmıyorum! :)

Your style is your signature dedi ki...

ben de bugün tesadüfen farkettım canım , ama araştırınca bir de içeriğini,hikayeleri görünce çok etkilendim :)

haha hangimiz sıkılıyoruzki? :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...