21 Şubat 2011 Pazartesi

Wishlist ; Bags/ Çantalar

(TR)(EN) 
Scroll down for English 

Polyvore'nin en sevdiğim yani kendinizi sınırsız bir alışveriş merkezinde hissetmenize neden olan bir içeriğinin olması. Her markanın ,her tasarımcının,her ürünün yer aldığı bir alışveriş cenneti! Ben de bugün  kendime "Benim olsaydı severek kullanacağım" bir çanta dilek listesi hazırladım. İlerleyen zamanlarda bu liste çantayla kalmayıp diğer alanlara da sıçrayacak :) 

What I like the most about  Polyvore is its content that makes you feel in an unlimited shopping centre.A shopping paradise that consist all of the trademarks, designers and products! Today , I prepared a wishlist that involves a list of bags that I would like to have . Later on , this list would not be limited by bags , it would spread to other products :) 


Kim klasik bir Chanel çantaya "hayır" diyebilir? Ya da bir Gucci'ye? Listede elbette ikisi de yer alıyor.Ama onun dışında tasarımlarını oldukça sofistike bulduğum Mulberry , modern kadına çok yakıştığını düşündüğüm Proenza  ve her ürününe hayran olduğum Marc Jacobs'lar da var.Reed Krakoff çanta ise kemerli modeli ile tam bu senenin modasını yansıtıyor,renk kombinasyonu da ayrıca  müthiş.

Who can say "no" to a classical Chanel bag? Or a Gucci? Both takes part in the list for sure. Apart from that , there are other brands like , Mulberry which is really sophisticated for me , Proenza ; suits really well to the modern look of the woman  and Marc Jacobs whose every single product is adorable. The   Reed Krakoff  bag with a belted model exactly represents the  trends of the year, its color combo is also amazing.

İşte benim çanta dilek listem böyle. Sizin sahip olmak istediğiniz çantalar hangileri? 

Here is my bag wishlish. What does your bag wishlish involve? 

4 yorum:

makeupwithstyle dedi ki...

Canım çok zevklisin her zamanki gibi, Chanel ve Proenza çantalar şahane! Ben Prada ve Gucci'nin de çantalarını çok beğeniyorum :)
Bu arada yeni blog tasarımı süper olmuş! çok cici, bayıldım!

Your style is your signature dedi ki...

Tatlım çok teşekkür ederim! Senden böyle güzel yorumlar gelince çok mutlu oluyorum :) Ben de Chanel'in tüm çantalarına hayranım, hepsi benim olsa doymam :)

Aaa çok sevindim beğenmene , sık sık sıkılıyorum , ama bu seferiçime sindi :)

Niki dedi ki...

proenza, chloe and chanel would be on top of my list! i really like big bags, but i can't resist clutches either (Bottega Veneta & McQueen, being my favs) ;) also, i've seen a few new 'bucket' bags and i have to say they're adorable! i'm such a bag addict! :) hehe
p.s. i love your new blog design, dear!!

Your style is your signature dedi ki...

I am not a clutch type , I just use cluthes if I am going out at night! :p Bothn Bottega Veneta and McQueen are gorgeous! heheh sweetie, show me just one girl who does not like the bags !!!
ps: Thanks!!! It is nice to see people liked it, but you know your comments and suggestions always mean a lot to me ! xoxo

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...