18 Şubat 2011 Cuma

Keri Hilson @ the Mercedes Benz Fashion Week

(TR)(EN)
Scroll down for English
ABD'li R&B yıldızı Keri Hilson New York'ta düzenlenen  Mercedes Benz Moda Haftası'nda karşımıza yukardaki görüntüsüyle çıktı. Zaten yeterince karışık desenli olan bir de etek ucunda püskülleri olan ilginç elbisesine çok katmanlı kolyeler takarak daha da karşık bir görüntü elde etmiş. Ceket bir jean ve düz atletle kombinlense oldukça şık durabilecek bir deri ceket fakat bu elbise ile oldukça uyumsuz duruyor.Gelelim gözlüklere , adı üzerinde "güneş gözlüğü" , gecenin bir yarısı takılması ne kadar anlamlı orası tartışılır. Sonuç olarak son derece başarısız bir kombin , hele de Moda Haftası gibi modanın kalbinin attığı bir organizasyona katılmak için.
The American R&B star Keri Hilson attended the Mercedes Benz Fashion Week in New York with the preceding  look . She created  a very complicated  look by wearing a multi-layered necklace to her interesting dress with fringes at the underside  which is already elaborated  enough.The leather jacket would have been a  chic piece  if it has been combined with jeans and a t-shirt, but with this dress, it seems pretty unmatching . And the sunglasses..As the name implies , they are "sun"glasses  and it should be worn when the sun is around . It does not make any sense to wear sunglasses in the dead of nidnight. To conclude, it is a failed combination of clothes,beyond measure.At least, to attend an organization such as Fashion Week that the heart of the fashion beats at. 


4 yorum:

makeupwithstyle dedi ki...

Güneş gözlüğü yorumuna çok güldüm canım! Bende gece güneş gözlüğü takanları hiç anlamam :)

Your style is your signature dedi ki...

Ben de aynen ! Hadi zaman zaman makyajsız gözlerini kamufle için kapalı mekanda takıyorlar da gece gece niye takılır bilemedim valla canım ! :)

Niki dedi ki...

this is definitely her worst outfit yet, i agree! also, i really hate when people wear sunglasses at night at these events, it's just rude... or maybe she was trying to go incognito?? ;DD hehe

Your style is your signature dedi ki...

hahah maybe she was :D Coz,there is no other reasonable explanation!!! :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...