11 Şubat 2011 Cuma

Hayalimdeki Yatak Odası Dekorasyonu/ My Dream Bedroom Decoration

(TR)(EN) 
Scroll Down for English
(source of the photos: thebellacottage)

Ben bir vintage sever olarak evin hiç bir yerinde o anda moda olan  tasarımların kullanılmasından hoşlanmıyorum.Tüm evler tek kalıptan çıkmış , mağazadan alınmış ve direk eve getirilmiş,içine hiçbirşey katılmamış gibi geliyor.Ben bunun yerine kendine has tarzı ve ruhu olan , klasik ama bunun yanında şık olan tasarımlardan hoşlanıyorum.

I ,as a vintage lover, do not like the  furniture designs that are "in" at that moment to be used while furnishing a house. All the houses seem like slavish imitations, they are taken from the store and brought directly to home , the are like nothing has been interfused .Instead of this , I like the ones that has their unique style and soul , classical but classy designs.Bu nedenle yatak odası döşerken kullanıcağım öğeleri mutlaka bu doğrultuda seçicem. Yatak odasına en çok yakıştığını düşündüğüm mobilya rengi beyaz. Beyaz sade bir şıklık yaratıyor .Vintage parçaların üzerindeki oymalar bu sadeliğe göz alıcı bir hava katıyor.Ceylan ayaklar rustik havayı mükemmel tamamlıyor.

Hence, I am gonna choose the items in this direction while furnishing my bedroom. To me , the best  furniture color for a bedroom is white. White creates a bald elegance. The appliques on the vintage pieces creates a spectacular look to this baldness. The Qeen Anne legs completes the rustic look perfectly. 


 Güllü oymalar antika mobilyalara çok yakışıyor hatta bence olmazsa olmazı.Beyaz üzerine yapılmış hafif eskitmeler de mobilyanın dokusu ile son derece uyum sağlıyor.

The rose appliques suit the antique furnitures very well , as a matter of fact, they are "must" for such kinds. A little ageing method on white base  complies good with the pattern of the furniture. 
Yukarıda paylaştığım tüm resimler benim evimi döşerken mutlaka kullanmak istediğim parçalar.Birebir aynıları bulunmasa bile benzerleri iyi araştırma yapıldığında pek çok yerde bulunuyor ya da özel olarak imal ettirilebiliyor.(örneğin Ankara'dakiler Siteler'de bu tür oymalı takımlar yapan ustalar bulabilirler) 

All the furnitures in the  pictures above are the ones I would like to use when I furnish my home.Even I could not find the same ones , when a good reseach is made, very similar ones could be found in many stores. Leastways, they can be constructed by request. 


Evimi nasıl döşeyeceğimi aklımda tasarladığım için yukarıdaki dolap kollarını Zara Home'da görür görmez aldım. O kadar şekerlerdiki!Porselen kollar kolayca monte edilebilirler. Eğer siz de yatak odanıza vintage bir hava katmak isterseniz Zara Home , Tepe Home gibi mağazalardan kolaylıkla bu konseptte ürünler bulabilirsiniz. Son olarak bu tür bir döşeme ile kullanılacak yatak takımlarının da soft renklerde uçuk mavi,uçuk pembe su yeşili gibi renkler olması gerekiyorki o zaman rüya gibi görüntü ortaya çıkıyor.Bunun için de en uygun adres elbetteki English Home mağazası. 

As I planned how to design my home in my mind , I bought these handles for closets when I saw them in Zara Home. They were so cute! These porcelain handles can  easily be set up. If you want to enliven your bedroom with some vintage breeze , you can find such products in stores like Zara Home and Tepe Home. Finally, the coverlet set to use for such kind of furnishing should be on soft colors such as baby blue, pale pink or sea green, thereby, a dreamy look emerges. The best option is definitely English Home in this case. 4 yorum:

makeupwithstyle dedi ki...

Canım çok ama çok güzel bunlar, umarım bu tarz mobilyalar bulabilirsin, benimde çok hoşuma gidiyor hem beyaz rengini seviyorum hemde vintage modelleri...
Özellikle makyaj masalarına bayıldım tek kelimeyle...

Your style is your signature dedi ki...

Canım epey araştırma yaptım,benzerleri bulunuyor,bulamasam bile yaptırmayı düşünüyorum.Geçenlerde Mudo'da vardı , bir kere de Tepe'de görmüştüm,zamanı gelince bulurum diye umuyorum:)

Ben de o oymalara,güllere,rengine hepsine bayılıyorum! Hatta salonda bile beyaz vintage kullanma fikrim var! :)

Niki dedi ki...

Looks so pretty, I agree with you vintage gives a classy, more romantic and dreamy feel to the room! Beautiful pictures, lovely handles! :)

Your style is your signature dedi ki...

This is exactly what I am dreaming for years..I hope it would be real in two years! Glad you liked it sweetheart :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...