16 Nisan 2011 Cumartesi

İlkbahar 2011 Trendi ; Neon / Spring 2011 Fashion Trend ; Neon Colors

Scroll down for English

2011İlkbahar trendlerinden en dikkat çekici olanı Neon renkleri. Oldukça iddialı ve çarpıcı renkler bu sezon neredeyse her ünlü markanın koleksiyonunda yer alıyor.Birbiriyle en uyumsuz renkler biraraya geliyor ve taşıması oldukça güven isteyen kıyafetler ortaya çıkıyor.

The most spectacular trend of the Spring 2011 season is definetly Neon colors. The challenging and blazing  Neon colors are almost in every big  trademark's collection. The most incompatible colors come together and   very challenging outfit that needs a high confident to wear comes out  as a result.
Gucci Spring 2011


Jil Sander
Görüldüğü gibi yalnızca bayan modasına değil erkek modasına da yön veren trendler arasında neon çoktan yerini aldı.Ben şahsen Neon renklerden pek hoşlanmam , erkeklerde de  hoş durduğunu düşünmüyorum ama yine de ilk bahar ve yaz aylarında cıvıl cıvıl renkler görmeye alışsak iyi olucak :)

As it is seen , the Neon colors have already figured out not only for the woman fashion bu also for the man fashion as well. I , presonally, do not like the neon colors and I dont think they suit well for the men but it is better to get used to see those colors during Spring and Summer :)
Hollywood yıldızları da trendlerin en sıkı takipçileri olarak kıyafet tercihlerinde Neon renklerden faydalanmaya başladı bile.E artık sıra siz de :) 

As the close  follower of the season trends, the celebrities of Hollywood have already started to wear Neon colors , now it is your turn :)


Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...