31 Mart 2011 Perşembe

VS Mayo Koleksiyonu Pembe Halı /VS Swim Collection Pink Carpet

Scroll down for English

Dün gece Los Angeles'ta düzenlenen Victoria's Secret 2011 Mayo Koleksiyonu pembe halı etkinliği güzeller geçidine dönüştü.Özellikle VS melekleri göz alıcı güzellikleriyle geceye damgasını vurdu. 

The Victoria's Secret 2011 Swim Collection pink carpet event that has been performed in Los Angeles yesterday  has become  the runway of the beauttiful models. Especially the angels of VS has hit the headlines with their beauty.
Modellerin düzgün fiziği zaten malumunuz ama özellikle Candice Swanepoel'in varla yok arasındaki beli dikkatimi çekti. 

We all know the VS models have amazing bodies but the wafer-thin waist of Cadice Swanepoel has ecpecially drawed my attention 

Miranda Kerr'in doğum sonrası eski formuna kavuşması pek de şaşırtıcı değil çünkü daha önceki VS annelerinden bu görüntülere alışkınız.Vücuda oturan elbisesi  şık ama yine de daha canlı , geceye daha uygun bir kıyafet seçebilirmiş.Casual olarak nitelendirilemese de şık bir restorana akşam yemeğine gidiyor gibi bir havası var.

It is not very surprising that Miranda Kerr get back into her playing shape after birth since we are used to see these images from the former VS moms. Her  slinky dress is chic but she could have chosen a more appropriate dress for this night. Even the dress can not be categorized as casual , it seems like she is going to a fancy restaurant for dinner.

Ambrosio'nun mini,drape , payetli elbisesine bayıldım.Çanta seçimi de çok uyumlu. Elbise yeterince gösterişli olduğu için takı konusunu abartmayıp sadece bir bileklikle yetinmiş. Siyah oje  trendini ise sevmedim , sevmeyeceğim.

I just  adore Ambrosio's   mini , drape and  sequined dress. Her bag choice is very coherent. She just wore a bracelet not to create an aggravated look since the dress is already dashing.I have never liked the black nail polish trend,I will never like it either.

Lima'nın transparan ve pullu elbisesi çok şık.Küpeleri elbise ile müthiş bir uyum yakalamış.Vs modelleri düzgün & uzun bacaklarını sergilemekten çekinmemiş ama Lima'nın süper mini elbisesi biraz daha uzun olsa daha güzel bir görüntü ortaya çıkardı gibi geliyor bana.

Lima's transparent and sequined dress is very elegant. Her earrings amazingly comply with her dress.VS models do not hesitate to show off their nice & long legs but it would have been created a better look if the dress of  Lima was a little longer.
 Joanna Krupa da mini ve payetli bir elbise tercih etmiş. Bir tane daha benzer elbise görürsem geceye payetli elbise ile katılım şartı arandığına kanaat getirebilirim :) Lima ve Ambrosio'nun elbiselerinden sonra Krupa'nın ki güzel ile vasat arasında bir yerde.

Joanna Krupa has also chosen a mini and sequined dress. If I see one more similar dress, I will think that a sequined dress is a must for attending.:)  After the dresses of Lima and Ambrossio , Krupa's dress is between good and average.

Genelde Kim Kardashian'ın tercihlerini şık bulmakla birlikte bu sefer ortalama bir seviyede buldum.Saçları çok özensiz. Pudra tonlu ayakkabı ise genelinde tek beğendiğim yan.

I ,generally, think that  the choices of Kim Kardashian are elegant , but this time I found it "average".Her hair is sloppy.The only thing I liked in general  is the nude color shoes. 

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...