31 Mart 2011 Perşembe

Stil Önerisi ; Zincirler / Style Advice; Chains

 Scroll down for English

Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar :) Erişim yasağı nedeniyle uzun bir süredir yazmaktan soğumuştum. O nedenle verdiğim aranın ardından yeni bir post ile tekrar buradayım. 

After a long break , hello to everyone :) Due to the accessing restriction in Turkey , I was kinda disinclined of writing. Here I am after the break I have given.


ASOS'ta satılan şu aksesuarı sizinle paylaşmak istedim. Zincirlerden oluşmuş aksesuar sade siyah bir elbiseye oldukça şık bir hava katmış. Tabanını oluşturan ana bir zincirden inceli kalınlı pek çok zincirin sarkıtılması ile oluşturulmuş. Kolayca DIY olarak uygulanabilecek hatta çeşitlendirilebilecek güzel bir ürün. 

I wanted to share the accessory which is sold on ASOS  with you  . The accessory that is made of chains has put a pretty elegant complexion on the clear-cut dress.It has been formed with many thin and thick chains that hang down from a main chain that constitutes the base. It is a DIYable and diversifyable product.


ASOS fiyatı 36 pound ki böyle bir ürün için oldukça yüksek, çok daha uygun bir fiyata kendiniz yapabilirsiniz. Sade bir elbise hatta blüze iddialı ve  farklı bir görünüm kazandırmak için bence ilgi çekici bir seçenek.

Its price on ASOS is 36 pounds which is pretty high for such a product , you can do it yourself  for pennies on the dollar instead .It is an attractive choice to add a more challenging and different look to a plain dress or even a blouse. 


2 yorum:

Burcu dedi ki...

bence de kolayca yapilabilir..

Your style is your signature dedi ki...

Kesinlikle :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...